Supermarine Seafire F.Mk.IIc (1/48 Special HOBBY&Eduard)

Další projekt je přestavba či snad úprava stavebnice Eduard Spitfire Mk.Vc na námořní verzi tedy Seafire. Podle literatury vycházela tato verze námořních Spitfirů používajících bojové jméno Seafire Mk. IIC po konstrukční stránce z pozemní verze Spitfiru Mk.VC,:

  • měly samozřejmě přistávací hák typu „A“,
  • měly zpevněný trup,
  • prodloužené nohy podvozku,
  • úchyty pro katapult
  • křídlo C bylo stále nesklopné – dva 20 kanóny Hispano Mk. II (120, někdy se udává 145, nábojů) a čtyři kulomety Browning (350 střel),
  • měly upravenou námořní radiostanici,
  • nosily identifikační přístroj IFF (Identification friend or foe – identifikace přítel-nepřítel) a přijímač radiomajáku Type 72. P

od trupem mohla být přepravována puma o hmotnosti 250 lb (113 kg) nebo přídavná nádrž o 45 Imp gal (204,5 l) paliva. Vzlet mohl být usnadněn instalací pomocných startovacích raket RATOG (Rocket Assisted Take Off Gear) na nosné plochy (nakonec nikdy nebyly použity operačně). Někdy byl používán tropický filtr Vokes,

Bylo postaveno 372 exemplářů.

verze

Stavebnice Special Hobby

Návod